Nominuj

Zgłoszenia

Przed każdym TEDx-em szukamy głosów i pomysłów, które mogą wzbogacić rozmowy o szkole, rozwoju, uczeniu się czy organizacji edukacji.

Wystąpienia, które kończą się na scenie TEDx-u, zaczynają się od odkrycia albo sugestii. Może to być informacja o inspirującym projekcie, niezwykłej osobie, przełomowym badaniu, pomocnej usłudze lub po prostu istotny, nowatorski, mocny temat.

Jeśli znasz kogoś, kto powinien wystąpić na TEDxWarsawED, lub jeśli sam/ sama chcesz się tam znaleźć, z przyjemnością o tym usłyszymy.

Zgłoszenia przyjmujemy przez formularz rekomendacji mówcy. Trafi on bezpośrednio do zespołu odpowiedzialnego za Program TEDx-u. Czekamy.

Więcej o przemawianiu na TEDx-ie

Na tegorocznym TEDx-ie na żywo wystąpi około dziesiątka Mówczyń i Mówców.

Przygotowanie każdego z wystąpień trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Wszyscy (organizatorzy, mówcy i trenerzy wystąpień publicznych) przeznaczają na to swój czas w ramach wolontariatu, działając na rzecz lokalnej społeczności. Uczestnicy i publiczność online czekają na wystąpienia istotne, szczere i dobrze przygotowane; które będą informować i inspirować, rozwijać, zaskakiwać i angażować. Chętnie zaprezentujemy mowy tych, którzy prowadzą szkoły, uczą, są aktywistami, sygnalistami, myślicielami, prowadzą działalność artystyczną, naukową, badawczą i biznesową, związaną z tematem TEDx-u. Poszukujemy także tematów nowatorskich, jeszcze zanim trafią do głównego nurtu.

FAQ: pomocne pytania i odpowiedzi

Czy TEDx to TED?

Nie. TEDxWarsawED, jak każdy TEDx, jest niezależnym, organizowanym lokalnie, interdyscyplinarnym spotkaniem, które oferuje przestrzeń dla bardzo różnych tematów, idei i doświadczeń. Działamy na licencji i zgodnie z zasadami TED, ale zgłoszenia na TED przyjmowane są niezależnie tutaj.

Czy na TEDxWarsawED jest miejsce tylko na mowy związane z edukacją?

Tak. Program jest interdyscyplinarny, ale format wydarzenia jest profilowany wokół tematów edukacyjnych.

Czy mogę zaproponować kogoś, kogo nie znam osobiście? Prosicie o adres e-mail nominowanej osoby, a ja go nie znam.

Jak najbardziej. Jeśli poruszyło cię, co ta osoba robi, ale nie znasz jej osobiście, daj nam znać jak się o niej dowiedziałeś i dlaczego uważasz, że powinna wystąpić na TEDx-ie.

Czy mogę zasugerować kogoś, dla kogo pracuję lub mojego klienta? Albo kogoś, kto pracuje w szkole / placówce, w której sam/ sama pracuję, lub która pracuje z moim dzieckiem?

Tak.

Czy mogę zaproponować siebie jako mówcę?

Tak.

Czy mogę wystąpić na TEDx-ie zostając Sponsorem?

Nie. Program TEDx-u jest układany niezależnie i jest wolny od wystąpień sponsorskich. Sponsorowanie TEDx-u daje natomiast liczne możliwości związane z obecnością na evencie (wejściówki, wspólny projekt, stoisko, warsztaty, logo i wiele innych) oraz w powiązanych mediach przed i po wydarzeniu. Jeśli chcesz być Sponsorem lub Partnerem TEDxWarsawED, daj nam znać na tedxwarsawed@gmail.com.

Czy zwiększę szansę Mówczyni lub Mówcy, wysyłając formularz wielokrotnie?

Nie. Wielokrotne nominacje dla tej samej osoby nie wpłyną w na wybór mówców. Sprawdzamy każdą nadesłaną nominację, wystarczy więc jednorazowa sugestia.

Czy jest jakiś termin na zaproponowanie mówcy?

Nie ma, ale im wcześniej, tym lepiej; będziemy mieć wówczas czas, aby przeanalizować zgłoszenie i podjąć najlepszą decyzję dotyczącą listy mówców. Czy mimo wszystko tuż przed eventem warto dać nam znać? Pewnie. Zawsze warto poznawać się i rozmawiać.

Chcę wystąpić na TEDx-ie, ale mój zwykły wykład trwa 50 minut. Czy mogę dostać tyle czasu?

Nie. Zgodnie z wytycznymi i zasadami licencji bardzo pilnujemy długości prelekcji, od początku przygotowań. TEDx jest miejscem, w którym kondensujemy idee do ciekawego, klarownego formatu kilkunastu minut. Takie przygotowanie uważamy za atut eventu, a jednocześnie jest ono za każdym razem wyzwaniem (dla wszystkich zaangażowanych). Przekonaliśmy się, że starannie przygotowana prezentacja o takiej długości może mieć zadziwiający wpływ na Uczestników i odbiorców w social mediach.

Czy podczas TEDx-u można dać prezentację typu keynote lub wystąpić w panelu?

Na TEDx-ie wszyscy Uczestnicy (na miejscu i w streamingu) słyszą to samo: nie ma równoległych sesji ani ścieżek, nie ma też keynote’ów. Krótkie mowy pozostają rdzeniem Programu, ale rozważamy też formaty takie, jak wywiad, panel czy debata.  

Czy TEDxWarsawED jest eventem motywacyjnym?

Nie. Ani konferencja TED ani wydarzenia na licencji (TEDx-y) nie są motywacyjne. Służą spotkaniom, relacjom i rozmowom na aktualne tematy związane z tematem wydarzenia. TEDxWarsawED jest lokalnym wydarzeniem na licencji TED, poświęconym edukacji.

Czy płacicie prelegentom?

Nie. Jak podkreślamy, TEDx jest organizowany z potrzeby serca i na zasadzie wolontariatu. Partnerzy i Sponsorzy umożliwiają realizację wydarzenia przez opłacanie kosztów sali i innych kosztów organizacyjnych. Na pociechę: także TED nie płaci prelegentom.

Wsród korzyści dla mówców są m. in. samo wystąpienie (na żywo, w streamingu i jako TEDx Talk na YouTube), wejściówka na całe wydarzenie, networking, frajda, coaching (poszukiwanie tematu) z kuratorką oraz z trenerem wystąpień publicznych (przygotowywanie prelekcji). Zależy nam na stworzeniu doświadczenia, które jest niezwykle satysfakcjonujące i korzystne dla wszystkich stron.

%d blogerów lubi to: