Mówcy i idee 2014

W ramach tematu przewodniego „EDUCATION OUT OF THE BOX” szykujemy dla Was wysokokaloryczną bombę idei, myśli, pomysłów i aktywności. Będą mowy na żywo, wybór świetnych mów związanych z edukacją z TED-a oraz spotkanie warsztatowe. Będzie też księgarnia!

Sercem każdego TED-a i TEDx-u są jednak oczywiście mowy i prezentowane w nich idee. Przedstawiamy trójkę pierwszych mówców, którzy wystąpią na żywo:

Agnieszka Busk

Agnieszka Buśk – pasjonatka dramy i wszelkich interaktywnych metod edukacyjno-rozwojowych. Od 9 lat regularnie działa w sferze edukacji formalnej i nieformalnej. Uczy dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestników swoich zajęć najczęściej przeprowadza przez specjalnie zaprojektowany świat fikcji, by bazując na swoich potencjałach mogli odkryć nowe strategie działania i twórcze rozwiązania problemów. Z wykształcenia pedagożka resocjalizacyjna, z zawodu trenerka dramy. Wiceprezeska Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, współtwórczyni i realizatorka dramowych projektów edukacyjnych. Na TEDx-ie też wyczaruje dla nas pewną fikcyjną sytuację.

Ryszard KrugRyszard Krug – ukończył Wydział Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, sekcję zastosowań matematyki specjalizując się w obszarze równań różniczkowych, jak się później okazało, z obszaru astrofizyki. Poprzednio pracował w finansach. Projektował także przez automatyczne reguły decyzyjne. Okazjonalnie, w dawnych czasach, udzielał korepetycji uczniom szkół podstawowych i średnich, a także kandydatom na wyższe uczelnie. Z matematyki, chemii i biologii. Przez 3 lata studiował także medycynę. Obecnie jest analitykiem danych Zymetria Sp. z o.o. Na TEDxWarsawED powie o istocie matematyki.

dominika maison tedxwedDominika Maisonpsycholog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi badania naukowe z zakresu psychologii konsumenta, postaw i zachowań finansowych oraz marketingu społecznego. Współpracuje naukowo z wieloma uczelniami na świecie, min. w USA, Belgii, Włoszech i Indonezji. Badaczka i obserwatorka zjawisk społecznych i przemian zachodzących we współczesnym świecie. Założycielka firmy badań marketingowych i społecznych Dom Badawczy Maison specjalizującej się w badaniach finansowych oraz badaniach towarzyszących tworzeniu kampanii społecznych i edukacyjnych (min. strategii edukacji finansowej przy NBP). Autorka i współautorka ponad 60 artykułów naukowych oraz 11 książek.

Basia Sokolowska, fot. Julia MieczkowskaBasia Sokołowska – fotografuje, uczy i pisze o fotografii. Absolwentka historii sztuki UW i University of Sydney. Fotografie jej autorstwa prezentowane na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych znajdują się między innymi w w zbiorach Bibliothèque Nationale de France w Paryżu, Muzeum Sztuki w Łodzi. Z łatwością przenosi się z miejsca na miejsce, szczególnie ceniąc sobie wyspy – Australię, Singapur i pewną wyspę w Szkocji. W podróże zabiera wysłużonego Zeiss Ikona i kilka rolek czarno-białego filmu średniego formatu. U nas wystąpi z mową o kreatywności.

%d blogerów lubi to: